China F03P050S05
China F03P050S05
  1. China F03P050S05
  2. China F03P050S05
  3. China F03P050S05
F03P050S05
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Response Time : 0.3 us
Product Category : Board Mount Current Sensors
Sensor Type : Closed Loop
Current Rating : 50 A
Operating Supply Voltage : 5 V
Manufacturer : Tamura
Frequency Range : 200 kHz to 300 kHz
Accuracy : 0.7 %
Description Board Mount Current Sensors 50A 5V Flux-Gate Current Sr